شهردار خرم آباد:مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک خرم‌آباد یک ضرورت است

باتهیه طرح جامع ترافیک خرم‌آباد، آیندگان برآیند فکری ما را تحسین می‌کنند

شهردار مرکز لرستان، مطالعات طرح جامع حمل‌و‌نقل و ترافیک شهر خرم‌آباد را ضروری دانست.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بين الملل شهرداری مرکز لرستان، یحیی عیدی بیرانوند که در جلسه مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک خرم‌آباد سخن می‌گفت، اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده‌ی شهر این است که کارهای انجام شده فاقد طرح‌های مطالعاتی بوده است.

وی به بارندگی‌های اخیر خرم‌آباد اشاره و اضافه کرد: متأسفانه در ساخت‌وسازها به طرح دفع آب‌های سطحی مرکز لرستان توجه نشده و همین امر سبب شده است در روزهای بارانی شهروندان دچار مشکلات عدیده‌ای شوند.

شهردار مرکز لرستان با تأکید بر این‌که مشاوران باید در طرح‌های مطالعاتی دقت نظر بیشتری داشته باشند، خاطر نشان کرد: تا سال گذشته دو مرکز استان در کشور فاقد مطالعات طرح حمل و نقل و ترافیک شهری بودند که خرم‌آباد یکی از آن‌ها بود.

«عیدی بیرانوند» ادامه داد: شهرداران به علت هزینه بر بودن و دیده نشدن خروجی به مطالعات طرح حمل و نقل و ترافیک شهری بی‌توجهی می‌کنند.

وی با تأکید بر این‌که شهردارانی که درآمد پایینی دارند به سمت مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری نمی‌روند، تصریح کرد: با این حال شهرداری خرم‌آباد نیز که از درآمد مطلوبی برخوردار نیست، این طرح را ضروری دانسته است.

شهردار مرکز لرستان در ادامه اعلام کرد: برای این منظور مناقصه‌ای برگزار و در نهایت با شرکت «مهندسین مشاور رهیافت اندیشه‌ی فردا» به عنوان برنده‌ی مناقصه قرارداد منعقد شد.

«عیدی بیرانوند» از مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر خرم‌آباد خواست اطلاعات و آمار دقیقی در اختیار مشاور پروژه قرار دهند؛ چرا که آمار بدست آمده مبنای کار و پیشنهادهای عملی مشاور می‌شود.
وی خطاب به حاضران در جلسه گفت: برای عملیاتی و اجرایی شدن این طرح به کمک دستگاه‌های اجرایی مرتبط به خصوص آموزش و پرورش و شهروندان نیازمندیم.

شهردار مرکز لرستان در ادامه نیز خطاب به مدیر پروژه مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر خرم‌آباد گفت: به دلیل این‌که این طرح برای شهرداری هزینه‌ی مالی و اجتماعی دارد بهتر است هر چه زودتر کار خود را آغاز کنید.

«عیدی بیرانوند» در تکمیل سخنان خود به نقش پررنگ سازمان‌های‌ مردم نهاد، دانشجویان و دانش‌آموزان در جمع‌آوری اطلاعات طرح مذکور اشاره و اعلام کرد: شهرداری خرم‌آباد از کسانی که داوطلبانه همکاری لازم را با این مجموعه دارند، قدردانی می‌کند.

وی از تهیه‌ی کتابچه مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک خرم‌آباد خبر داد و تصریح کرد: تمامی جلسات و کارهای صورت گرفته در این کتابچه منتشر می‌شود.

شهردار مرکز لرستان در ادامه سخنان خود با تأکید بر این‌که همکاری دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خدمات‌رسان با مهندسین مشاور موجب عملیاتی شدن طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر خرم‌آباد خواهد شد، خاطر نشان کرد: این موضوع بایستی در شورای اداری و برنامه‌ریزی استان طرح شود تا از این طریق مدیران ملزم به همکاری با مشاور طرح شوند.

«عیدی بیرانوند» در خاتمه گفت: باتهیه طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر خرم‌آباد، آیندگان برآیند فکری ما را تحسین می‌کنند.