کاشت ده هزار اصله نهال توسط شهرداری خرم آباد

شهردارخرم آباد: پروژه کاشت ده هزار اصله نهال در محدوده آرامستان خضر خرم آباد اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد، مهندس یحیی عیدی بیرانوند گفت: هدف اصلی این پروژه ادامه اجرای طرح کمربند سبز خرم آباد و همچنین جلوگیری از زمین خواری و گسترش بی رویه دفن اموات در دامنه کوه مشرف به آرامستان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: کار احداث یک منبع آب 300 متر مکعبی بتنی و استقرار سیستم آبیاری قطره ای در محل مورد نظر به پایان رسیده است.

عيدي بيرانوند گونه های درختی مورد نظر در پروژه مذکور را از نوع سوزنی برگ و بلوط خواند و گفت: در مرحله اول این پروژه 500 اصله نهال و باقی نهال ها در مراحل بعد کاشته خواهند شد.

شهردار خرم آباد افزود: از تمامی شهروندان عزیز، دوستداران محیط زیست، اعضای تشکلهای مردم نهاد و اصحاب رسانه دعوت به عمل می آوریم که در مراسم افتتاح این پروژه حضور به هم رسانند.

لازم به ذکر است که مراسم افتتاح پروژه کاشت نهال در محدوده آرامستان خضر خرم آباد عصر روز دوشنبه 21 تیرماه در گلزار شهداء خرم آباد جنب سازمان آرامستانها با حضور مسئولین ارشد استانی، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار خرم آباد، عده ای از مدیران کل ادارات مرتبط، تشكل هاي مردم نهاد و مظفر افشار پدر بلوط لرستان برگزار خواهد شد.