عزم جدی شهردار خرم آباد برای ساماندهی مناطق محروم شهر

عصر ديروز دوشنبه شهردارخرم آباد به اتفاق تنی چنداز مسئولین استان در مسجد بقیه الله گل سفید  در جمع مردم محروم این منطقه حضور یافت.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد مهندس "يحيي عیدی بیرانوند" در این دیدار با اشاره به عزم جدی استانداری و شهرداری خرم آباد برای ساماندهی مناطق محروم و آسیب زاي  شهر گفت:

متاسفانه محرومیت در خرم آباد کمابیش در اغلب مناطق وجود دارد و فقط مختص مناطقی مانند گل سفید و کوی علی آباد نیست.

وی افزود:سعی ما بر این است که خانه هایی را که دسترسی کمتری به معابری اصلی داشته یا در سطوح شیبدار قرار دارند خریداری کرده و برای مالکین آنها نیز تدابیری اندیشیده ایم.

شهردار خرم آباد خاطرنشان کرد: قراردادهایی را با چندتن از خیرین مسکن ساز بسته ایم که در محل خانه های خریداری شده،  خانه های دو طبقه  جدیدساخته و به طور رایگان در اختیار مردم منطقه قرار دهند.

وی ادامه داد: ما برنامه های مفصلی برای  اینگونه مناطق داریم ولی متاسفانه از نظر منابع مالی و اعتبارات مشكلاتي داريم كه نیاز به همراهی دیگر نهادها بويژه استانداری لرستان هست.

مهندس عیدی بیرانوند در پایان وعده داد که به زودی در حوزه ساماندهی، آسفالت معابر منطقه و همچنین روشنایی آنها اقداماتی انجام خواهد شد.

غلامرضا آقا میرزایی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان نیز در این دیدار گفت: ما در لرستان حدود پنجاه منطقه آسیب خیز داریم که باید راهکارهایی را برای رفع آسیب ها و مشکلات این نواحی پیدا کنیم.وی افزود: حدود هفتاد نفر متکدی در مناطق مختلف استان شناسایی شده اند که هیچکدام دارای اصلیت لرستانی نبوده و از استانهای دیگر و بعضا از کشورهای همجوار به لرستان آمده اند.

وی افزود: تمرکز مسئولین استانی برحل مشکلات مناطقی است که دارای وضعیت نامناسب تری از بقیه جاها هستند.

سخنران دیگر این مراسم معاونت امور اجتماعی نیروی انتظامی استان لرستان بود.وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه مناطق آسبیب زا شده است،گفت:مابرنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی در این مناطق داریم.

سرهنگ شیراوژن ضمن تقدیر از شهرداری خرم آباد در تخریب برخی مغازه ها و اماکن غیر مجاز و جمع آوری خرده فروشان و معتادین با همکاری نیرری انتظامی  افزود: شهرداری خرم آباد در ساماندهی مناطق آسیب زایی چون کهریز  بعد از تهران دارای رتبه دوم در سطح کشور بود.

وی  از طلاق و اعتیاد به عنوان اساسی ترین مشکل مناطق آسیب زا یاد کرد و خاطرنشان کرد: ما برای جمع آوری معتادین مشکلی نداریم بلکه مشکل ما در نگهداری آنهاست و در این زمینه ضعفهای قانونی داریم.

در پایان این دیدار شهردار خرم آباد از کوچه و خیابان های منطقه بازدید و از نردیک در جریان مشکلات مردم قرار گرفته و دستوراتی برای حل این مشکلات صادر کرد.