شهردار خرم آباد: میزان الگو پذیری و فرهنگ پذیری شهروندان خرم آبادی بالاست

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري خرم آباد عصر شنبه 20 مرداد نشست مشترکی به ریاست شهردار خرم آباد و با حضور دکتر فیضیان معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان ، محمد فتحی معاونت برنامه ریزی شهرداری خرم اباد به اتفاق برخی مسئولین شهرداری و چهره های دانشگاهی برگزار شد.

شهردار خرم آباد در این جلسه با اشاره به لزوم استفاده از دانش و فناوری نوین در عرصه خدمات رسانی به شهروندان گفت:

مدیریت شهری امروزه مدیریت علمی شهر است و ما با توجه به رشد جمعیت ، توسعه فناوری و انتظاراتی که نسبت به مجموعه شهرداری وجود دارد ، ناگزیریم به کارهای علمی و کارشناسی روی بیاوریم زيرا امروزه شرایط به شکلی شده است که انجام کارهای بدون پایه علمی و کارشناسی زیانش بسیار بیشتر عدم انجام کارهاست.

وی افزود : به همین دلیل است که ما اغلب کارهای مهم حوزه شهری را به مشاورین متخصص و با تجربه سپرده ایم، در ضمن قصد داریم اتاق فکری را با حضور دانشگاهیان و چهره های متخصص تشکیل دهیم.

عیدی بیرانوند با اشاره به برخی مشکلا ت موجود در جامعه و سیستم اداری گفت: بخشی از مشکلات موجود در نظام اداری و جامعه ما به خاطر این است که نیروهای متخصص و دارای علم به دلایلی خود را کنار می کشند و درنتیجه میدان برای افراد بی صلاحیت خالی میشود، بعد می بینیم همان افراد متخصص و منفعل زبان به انتقاد از وضعیت موجود و عملکردها می گشایند ، در حالی که ابتدا باید خود را نکوهش کنند.

شهردار مركز استان با اشاره به اينكه اگر در حوزه آب های سطحی مشکل داریم و با کوچکترین بارندگی سیلاب و آبگرفتگی ایجاد می شود به خاطر این است که قبلا کارها را بر اساس اصول علمی انجام نداده ایم گفت: به علت بی ثباتی مدیریتی در دستگاهها، بسیاری از کارها و برنامه ها ابتر و ناقص می مانند.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد زمینه های ارتباط متقابل و همکاری های بیشتر بین دو مجموعه دانشگاهی و مدیریت شهری گفت:

یکی از مصداق های همکاری مشترک بین مجموعه دانشجویی و شهرداری در بحث پویش شهر پاک و شهر بدون پوستر در ایام انتخابات بود که باعث فرهنگ سازی موثر شده و تحسین همگان را برانگیخت.

همچنین در پایان این نشست تفاهم نامه ای به منظور همکاری مشترک بین مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان خرم آباد و شهرداری خرم آباد در راستای کاربردی کردن پژوهش های دانشگاهی در مدیریت شهری و همکاری در جهت برگزاری جشنواره ایده های برتر( استارت آپ) در زمینه توسعه و مدیریت شهری منعقد گردید.