شهردار خرم آباد: مناطق محروم و فراموش شده را به فرصتهای گردشگری تبدیل می کنیم

صبح پنج شنبه 18 آذرماه در مراسمي با حضور اعضای شورای شهر ، شهردار خرم آباد، مدیران شهرداری ، اصحاب رسانه و جمعی از شهروندان، معبر دره اسد آبادی بازگشایی شد

شهردار خرم آباد پیش از آغاز عملیات بازگشایی در سخنانی با اشاره به تاکید مجموعه شورای شهر و شهرداری بر توسعه مناطق محروم خرم آباد گفت:

توسعه محلات محروم موجب ایجاد موازنه بین مناطق مختلف شهر و افزایش سطح رضایت و امنیت ساکنین اینگونه مناطق و کل شهرخواهد شد.

وی افزود: با حمایت استاندار محترم ، دادستان خرم آباد و اعضای شورای شهر تصمیم گرفتیم دره اسدآبادی را که وجود معتادین و تجمع زباله ها مشکلات زیادی را برای ساکنین آن ایجاد کرده بود بازگشایی کرده و ان را به یک معبر مناسب و با فضای سبز زیبا تبدیل کنیم.

مهندس يحيي عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: در آینده ای نزدیک با تامین منابع مالی، کل املاک مشرف بر دره اسدآبادی را نیز خریداری و با توجه به قابلیتهای این محله قدیمی آن را به یک مجموعه گردشگری تبدیل خواهیم کرد.

شهردار خرم آباد با انتقاد از بی توجهی های صورت گرفته در سالیان گدشته به مناطق محرومی چون اسدآبادی گفت:

مردم اسدآبادی مستحق توجه بیشتری هستند. مردمی بسیار نجیب ، مهربان و سازگار با طرحهای توسعه شهری که تاکنون نهایت همکاری را با مدیریت شهری داشته اند.

وي گفت: برای توسعه منطقه محروم اسدآبادی تاکنون طرح های مهمی چون پارک سوار، ترمینال برون استانی و پل شهید صارمی اجرایی شده است.

شهردار مركز استان ضمن قدرداني از حمایتهای حضرت آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و مهندس بازوند استاندار لرستان و توجه ویژه ایشان به مرکز استان گفت: یکی از موهبتهای شهرما وجود یک دادستان پرتلاش و جدی است که توجه ویژه ای به حل معضلات شهری و توسعه مناطق محروم شهر خرم آباد دارد.

در پایان مراسم امروز شهردار خرم آباد با حضور در جمع ساکنین دره اسد آبادی از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفته و در این راستا دستوراتی را صادر کرد.

همدلی اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری و شور و اشتیاق ساکنین محله اسدآبادی از نکات قابل توجه اين مراسم بود.