شهردار خرم آباد: فاز دوم نهضت آسفالت خرم آباد به زودی شروع میشود

شهردار خرم آباد: با اجرای فاز دوم نهضت آسفالت خرم آباد، بیش از صد هزارتن آسفالت مرغوب در سطح معابر شهر پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد؛ مهندس یحیی عیدی بیرانوند گفت: با تلاش و جدیت مدیریت شهرداری و همکاری بخش خصوصی قدرتمند، فاز دوم آسفالت معابر خرم آباد در دوره زمانی بسیار کوتاه و باکیفیت بالا انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداران مناطق موظفند هرچه سریعتر نسبت به زیرسازی و آماده سازی و یا لکه گیری و ترمیم کوچه و خیابان ها اقدام نمایند تا هرچه سریع تر نسبت به آسفالت آنها اقدام گردد.

شهردار خرم آباد خاطرنشان کرد: مساحت معابر آسفالت شده توسط شهرداری تا پایان امسال به اندازه دوسال گذشته خواهد بود که نشانگر عزم جدی مجموعه شورای شهر و مدیریت شهرداری برای تأمین رفاه و آسایش شهروندان می باشد.

وی تصریح کرد: پروژه های متعددی را برای زیباسازی وتوسعه شهری خرم آباد در دست اقدام داریم و به زودی مردم آثار این فعالیت ها را خواهند دید.

مهندس عیدی بیرانوند ادامه داد: از جمله این پروژه ها که برخی از آنها با مشارکت استانداری لرستان انجام می شود، می توان به پروژه 38 هکتاری پارک شاپوری (بزرگترین پارک مینیاتوری ایران)، پروژه 44 هکتاری بوستان آبشار طلایی(بزرگترین سایت گردشگری غرب ایران )، پارک های چند هکتاری فرهنگ،کاسیت، طبیعت، پارک صخره ای مهر، پروژه برج های دوقلو، احداث چند پل مهم و حیاتی مانند پل جهاد گران، ادامه توسعه و احداث معابر ساحلی گردشگاه زیباکنار وخرم کنار، احداث جاده سلامت، احداث زیباترین و پهناورترین آبشار شهری کشور، ساخت دیوار حفاظتی کرگانه و... اشاره کرد.

وی ساماندهی مناطق محروم شهر را نیز از اولویت های کاری مدیریت شهرداری عنوان کرد و افزود: توجه ویژه به مناطق محروم و ساماندهی معابرآنان، تسطیح مخروبه ها، احداث فضای سبز، جمع آوری معتادین و هچنین ساماندهی معابر و رفع سد معبر های سطح شهراز دیگر برنامه های در حال اقدام شهرداری می باشند.

شهردار خرم آباد در پایان از استاندار لرستان، دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد و اعضای شورای اسلامی شهر به خاطر همکاری با شهرداری در انجام وظایف قانونی و ساماندهی و توسعه شهر خرم آباد قدردانی کرد.

به عقیده کارشناسان امور شهری با اتمام پروژه های کوتاه مدت و بلند مدتی که توسط شهرداری خرم آباد در حال انجام است، تحولی بزرگ در توسعه شهری خرم آباد اتفاق خواهد افتاد که علاوه بر رفاه و آسایش و ایجاد امکانات تفریحی بیشتر برای شهروندان، باعث تبدیل خرم آباد به قطب گردشگری ایران خواهد شد که آن نیز به نوبه خود موجبات جذب سرمایه گذاری، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را فراهم خواهد آورد.