شهردار خرم آباد: ساخت برج های دوقلو از شاهکارهای مجموعه مدیریت شهری خرم آباد است.

شهردار خرم آباد : کل عوارض وصولی ما در زمینه نوسازی در سال گذشته 6 میلیارد تومان بوده است در حالی که هزینه جمع آوری زباله های شهری 16 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد مهندس یحیی عیدی بیرانوند عصر امروز در جمع عده ای از فعالان و متخصصین عرصه های زیست محیطی و میراث فرهنگی گفت:

مشکل اصلی جامعه و نهادهای اداری ما ناکارآمدی نیروی انسانی است. ما به نیروهایی نیاز داریم که تعهد و تخصص را توأما" دارا باشند.

وی با اشاره به اینکه باید نهضتی همگانی در بحث فضای سبز، مشارکت درپرداخت عوارض و جمع آوری زباله به وجود آید، افزود : یکی از مشکلات جامعه ما عدم تعامل و مشارکت عمومی است. بخشی از جامعه فکر می کنند که باید فقط ناظر و تماشاگر باشند تا بخشهای دیگر کارها را انجام بدهند. درصورتی که ساختار یک جامعه یا یک شهر یا یک مجموعه دولتی باید مانند ساختار بدن انسان باشد که همه اعضا در آن نقش فعال و حیاتی داشته باشند.

مهندس عیدی بیرانوند در ادامه ضمن تاکید بر گسترش فرهنگ پرداخت حق شهروندی گفت: شهرداری نهادی است که درآمدآن از محل عوارض عمومی است.

در حالی که شهرداری خرم آباد در بحث درآمد عوارض رتبه 27 را در بین مراکز استانهای کشور دارد و میانگین سرانه درآمد عوارض آن یک سوم کل کشور است، کل عوارض وصولی ما در زمینه نوسازی در سال گذشته 6 میلیارد تومان بوده است در حالی که هزینه جمع آوری زباله های شهری 16 میلیارد تومان بوده است.

وی همچنین با اشاره به پروژه ساخت برجهای دوقلوگفت: پروژه ساخت برج های دوقلوی کیو از شاهکارهای مجموعه مدیریت شهری است که سالها بود زمین آن کاربری مناسبی نداشت وسیمای زشتی به منطقه کیو داده بود که با اتمام این پروژه عظیم قطعا شاهد تحول بزرگی در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خرم آباد خواهیم بود.

شهردار خرم آباد در پایان تصریح کرد : به زودی عملیات کاشت 7 هزار اصله نهال در آرامستان خرم آباد به پایان می رسد و پس از آن در مناطق دیگر از جمله بام خاطره های محله پشت بازار ادامه می یابد.

فعالان و متخصصین حاضر در این جلسه نیز با اشاره به بعضی مشکلات موجود در حوزه شهری درخواست هایی را از شهردار خرم آباد مطرح کردند که قرار شد در کارگروه هایی مورد بررسی قرار گیرند

دکترداود داودی عضو انجمن دیده بان میراث سیماشکی(خرم آباد سابق) ، محسن پیرنیا رئیس هیأت مدیره و دکتر پریزاد شیخی عضو کمیته آموزش انجمن یاران سبز از جمله شرکت کنندگان در این جلسه بودند.