شهردار خرم آباد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان: نهضت ایجاد فضای سبز در خرم آباد به راه افتاده است

شهردار خرم آباد: در دوسال اخیر 110 هکتار به مساحت فضای سبز خرم آباد اضافه شده و سرانه آن از 4/2 به 7/2متر مربع رسیده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد مهندس یحیی عیدی بیرانوند گفت: در دوسال گذشته در بحث توسعه فضای سبز در شهر خرم آباد نهضتی همگانی شکل گرفت. از استاندارلرستان، دادستان مرکز استان، شورای اسلامی شهر خرم آباد و مدیران ادارات مختلف گرفته تا سازمان های مردم نهاد و علاقمندان به محیط زیست، همه به کمک شهرداری آمدند تا این نهضت شکل بگیرد.

وی که صبح امروز در محل باغ پرندگان خرم آباد با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفتگو می کرد، افزود: پروژه هایی مانند بوستان آبشار طلایی به مساحت 44 هکتار، بوستان شاپوری به مساحت 37 هکتار، پارک های کاسیت، فرهنگ و طبیعت با مساحت قریب به 8 هکتار از جمله پروژه های عمده مربوط به توسعه فضای سبز خرم آباد هستند.

وی خاطرنشان کرد: هر پارکی که ساخته می شود امکانات جانبی آن مانند وسایل ورزشی ، بازی و غیره نیز در نظر گرفته می شود و تلاش ما بر افزایش تنوع اینگونه امکانات است.

لازم به ذکر است که به عقیده کارشناسان پروژه هایی مانند بوستان آبشار طلایی و پارک شاپوری را می توان از پرجاذبه ترین پروژه های زیباسازی و گردشگری کشور دانست که در تاریخ خرم آباد بی نظیر می باشند.پروژه پارک پل شاپوری (پل شکسته ساسانی) که آن را بزرگترین پارک مینیاتوری ایران می دانند، شامل یک دریاچه بزرگ 8 هکتاری و نمونه مشابه پل های تاریخی لرستان و آبشارهایی مانند بیشه و بسیاری جاذبه های دیگر است. پروژه های مذکور می توانند علاوه براراِئه خدمات تفریحی به شهروندان، در جذب مسافرین و گردشگران بسیار موثر واقع شوند.

اطلاعات کامل این پروژه ها به زودی به طور کامل در سایت خبری شهرداری خرم آباد به نشانی www.khoramabad.ir و کانال تلگرامی مرتبط با آن به آدرس https://telegram.me/khormoua منتشر میشود.