شهردار خرم آباد: باید از شهرنشین به شهروند تبدیل شویم

شهردار خرم آباد: در دو سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه مدیریت شهری روی داد که باعث انتخاب خرم آباد به‌عنوان یکی از هفت شهر برتر گردشگری شد.

شهردار خرم آباد که عصر سه شنبه ششم شهریور در آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه دستاوردهای شورا و شهرداری خرم آباد در محل بوستان کیو سخن می گفت، افزود: از جمله فعالیت ها و خدمات شهرداری در دوسال اخیر می می توان به اجرای حدود 200 پروژه عمرانی، آغاز و اجرای 118 هکتار فضای سبز، راه اندازی کارخانه کمپوست با ظرفيت روزانه 50 تن تفکیک زباله در مقصد، انجام فاز اول نهضت آسفالت خرم آباد، 25000 متر مربع پیاده روسازی وتکمیل پل های شهید صارمی و جهادگران اشاره کرد.

مهندس عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: ترمینال برون استانی یکی از آرزوهای دیرینه مردم خرم آباد بود که ساخت آن از مدتی پیش آغاز شده و تاکنون حدود هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی همچنین با اشاره به پایین بودن میزان مشارکت در پروژه ها و خدمات شهرداری گفت: انجام این همه پروژه در حالی بوده است که ما با مشارکت ده درصدی مردم روبرو هستیم. از 128هزار واحد تجاری در 5 سال گذشته فقط 8000 واحد عوارض خود را پرداخت کرده اند.
شهردار خرم آباد در پایان تصریح کرد: باید سعی کنیم با مشارکت بیشتر در امور شهر و احساس مسئولیت و پرداخت حقوق شهروندی، از یک شهرنشین صرف، به شهروند تبدیل شویم.

گفتني است در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای شهری، استاندار لرستان و معاونت عمرانی ایشان، اعضای شورای اسلامی شهر، برخي مديران كل دستگاه هاي اجرايي،فرماندهان نظامي و انتظامي، مدیران مناطق و سازمان های شهرداری، برخی اساتید دانشگاه و اصحاب رسانه حضورداشتند.