شهردار خرم آباد: آبشار طلایی یکی از بی نظیر ترین پروژه های گردشگری ایران است

یحیی عیدی بیرانوند: در این مدت قریب به دوسال به اندازه 90 سال گذشته پروژه ایجادفضای سبز احداث یا شروع شده است.

صبح امروز شهردار خرم آباد از پروژه آبشار طلایی دره گرم بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری خرم آباد وی در جریان این بازدید ضمن اشاره به مزایای منحصر به فرد مجموعه گردشگری آبشار طلایی گفت: آبشار طلایی یکی از آبشارهای زیبای لرستان است که در یک کیلومتری خرم آباد قرار دارد ولی به دلایلی چون محصور شدن آن توسط عده ای سودجو و جذب شدن آب آن در ادامه مسیر به علت شنی بودن زمین، مهجور مانده است.

مهندس عیدی بیرانوند افزود: مساحت کل پروژه 44 هکتار است که از پل دره گرم شروع و به آبشار طلایی مخملکوه ختم می شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه از سال 93 شروع شده و در صورت تامین منابع مالی با سرعت بیشتری ادامه می یابد.

شهردار خرم آباد خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه غیر از بهای اراضی آن حدود 100 میلیارد ریال است ولی برای فازهای بعدی پروژه شامل ساخت آبشار های مصنوعی در طول مسیر و نورپردازی آن به همین مقدار اعتبار نیاز داریم.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: تاکنون دو میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده و عملیات اجرایی آن از زمان شروع حتی یک روز هم تعطیل نشده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه کل هزینه اجرای این پروژه از محل منابع شهرداری تامین می شود گفت: انشاءالله با تکمیل این پروژه و پروژه های دیگری چون بوستان شاپوری، سرانه فضای سبز خرم آباد از 4.2 متر مربع به 7.5 متر مربع می رسد.

شهردار خرم آباد افزود: با این وصف در این مدت قریب به دوسال به اندازه 90 سال گذشته (یعنی از زمان تاسيس شهرداري تاكنون) فضای سبز ایجاد می شود.

عیدی بیرانوند در پایان خطاب به مردم خرم آباد گفت: با توجه به آماده شدن مسیر ماشین رو این آبشار از همه مردم دعوت می کنیم جاذبه های این آبشار زیبا را از نزدیک ببینند.

به عقیده برخی کارشناسان امور شهری مجموعه گردشگری آبشار طلایی در صورت تکمیل به یکی از زیباترین و جذاب ترین مراکز گردشگری خاورمیانه تبدیل خواهد شد.