سفیر سوئیس در خرم آباد: خرم آباد زیباترین شهر ایران شده است.

سفیرسوئیس : همیشه دوست داشته ام به خرم آباد بیایم، قبلا هم چند بار سفر کرده ام، این شهر زیباترین شهری است که تا به حال در ایران دیده ام.

"جولیو هاس" سفیر سوئیس در ایران که به خرم آباد سفر کرده است،صبح امروز چهارشنبه 23 تیرماه به همراه کاردار و هیات همراه خود با مهندس یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد دیدار کرد.

سفیر سوئیس در این دیدار ضمن ابراز خرسندی، رضایت و قدردانی خود از استقبال مسئولین شهر و شهردار خرم آباد گفت :

من از دوستداران خرم آباد هستم و اعتقاد زیادی به ظرفیتهای گردشگری این شهر دارم.جوانان سوئیسی علاقه زیادی به سفر به مناطقی چون لرستان و بازدید از اماکن تاریخی ، طبیعی و مذهبی دارند.لرستان می تواند سود زیادی به سرمایه گذاران ما برساند. در مقابل مسئولین و مردم لرستان و خرم آباد نیز می توانند از این محل سرمایه سرشاری را به استان خود بیاورند.

وی در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به خواست و اهتمامی که در بین مجموعه مدیریت شهری خرم آباد می بینم امیدوارم زمینه های همکاری های اقتصادی ما به زودی فراهم می شود.

شهردار خرم آباد:

آمادگی داریم در زمینه های گوناگون اقتصادی و گردشگری با سفارت سوئیس همکاری کنیم.

در ابتدای این جلسه شهردار خرم آباد ضمن خیر مقدم به سفیر سوئیس و همراهان ایشان گفت: خرم آباد مرکز استان لرستان ،پایتخت مفرغ و پل های تاریخی دنیا وسرزمين تاریخ و موسیقی است.

وی افزود : ما امکانات و جاذبه هایی داریم که می تواند در جذب گردشگران و سرمایه گذاران سوییس موثر باشد. از لحاظ امنیت هم لرستان و خصوصا خرم آباد از امن ترین مناطق ایران است وهمه ساله گردشگران زیادی از اینجا بازدید می کنند.

مهندس یحیی عیدی بیرانوند ضمن اراِئه پیشنهاد برگزاري هفته هاي فرهنگی بين سوئیس و خرم آباد خاطرنشان کرد: ما آمادگی کامل داریم در همه زمینه ها خصوصا گردشگری و سرمایه گذاری در طرح های توسعه شهری با سفارت سوئیس همکاری کنیم.

در پایان شهردار خرم آباد ازسفیر سوئیس و هیات همراه دعوت کرد از اماکن گردشگری لرستان و پروژه در حال اجرای بوستان بزرگ شاپوری که از طرح های بسیار مهم شهرداری خرم آباد است دیدن نمایند.

عبدالحسین معین پور دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و سوئیس نیز در این دیدار طی سخنانی با اشاره به روابط رو به گسترش و خوب ایران و سوئیس گفت: ما می توانیم در زمینه هایی چون گردشگری همکاری های خوبی با مجموعه مدیریت شهری خرم آباد داشته باشیم

همچپنین رئیس اتاق بازرگانی استان لرستان دکتر سلاحورزی ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش اینگونه نشست های دوجانبه گفت:

برای ایجاد مراودات بین المللی و جذب سرمایه گذاران خارجی نخست باید پتانسیل های معدنی، اقتصادی و گردشگری استانمان را به دنیا معرفی کنیم. هدف ما هم از برگزاری این دیدارها همین مسئله است.

در پایان دو طرف ابراز امیدواری کردند که اینگونه نشست های دو جانبه ادامه داشته باشد تا بتواند زمینه ساز همکاری های متقابل و جذب سرمایه گذاران خارجی برای توسعه شهر خرم آباد شود.