رئیس کل دادگستری استان لرستان: دستگاههای دولتی حق ندارند به ساخت وساز های غیر مجاز خدماتی چون آب،برق و گاز ارائه کنند

رییس کل دادگستری استان لرستان : آتش زدن جنگل ها و منابع طبیعی جنایت علیه بشریت است و باید با عاملان آنها برخورد شدید صورت گیرد.

نشست دوره ای شورای حفاظت از اراضی ملی و بیت المال در ساختمان دادگستری استان لرستان و با حضور رئیس کل دادگستری لرستان، دادستان خرم آباد، شهردار خرم آباد و جمعی از مدیران کل و نمایندگان اداراتی چون منابع طبیعی ، جهادکشاورزی ،امور آب و .. برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری خرم آباد جعفر بدری با اشاره به لزوم حفاظت از اراضی ملی گفت: خوشبختانه عزم جدی در همه دستگاهها برای جلوگیری از سوءاستفاده از اراضی ملی و بیت المال وجود دارد، هر چند در عمل برخی مسامحه ها مشاهده می شود.

وی افزود:در مسیر حفاظت از اراضی ملی و یا بازپس گیری آنها برخی موانع اجتماعی و تهدیدها وجود دارد ولی ما باید به سرعت و با قاطعیت مالکیت دولت را تثبیت کنیم.

وی همچنین با اشاره به ساخت و سازهاي غیرمجاز تصریح کرد: هیچکدام از دستگاههای خدمات رسان دولتی حق ندارند به ساختمانهای غیر مجاز خدماتی مانند آب، برق، گاز ... ارائه کنند.

سعید رازانی دادستان خرم آباد نیز در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز خصوصا در مناطقی چون پشته حسین آباد، فلک الدین و کوی جهادگران گفت: با کمک و تلاش خوب شهردار خرم آباد ساخت و ساز غیر مجاز به حداقل رسیده است.

وی خاطرنشان کرد : صرف طرح مسئله دردی را دوا نمی کند بلکه باید پس از آن پیگیری مجدانه صورت بگیرد.

شهردار خرم آباد : با تلاش های انجام شده در دو سال اخیر بحث تخریب ساخت وسازهای غیرمجاز به یک مطالبه تبدیل شده است.

يحيي عیدی بیرانوند شهردارخرم آباد نیز در ادامه این نشست گفت: متاسفانه در گذشته در بحث ساخت و سازهای غیر مجاز به ندرت تخريبي صورت گرفته به این معنا که اصولا اراده اي براي اين كار نبوده است.

وی افزود: 200 هکتار از اراضی دولتی با کاربری فضای سبز توسط شهرداری از دست مالکین غیرمجاز و دلالان خارج شده و در حال تبدیل به فضای سبز هستند.

عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: اجرای قانون منع ارائه خدمات به ساخت و سازهای غیرمجاز مهمترین عامل پیشگیری از این مشکل بوده و ما خواستار جمع آوری انشعابات برق و گاز و آب در اراضی دولتی با کاربری فضای سبز هستیم.

شهردار خرم آباد تصریح کرد: با نظارت مستمر دادستان مرکز استان و مدیریت شهرداری، برخورد قاطع و حذف افراد فاسد و رشوه گیر از مجموعه شهرداری ساخت و ساز غیر مجاز را به حداقل رسانده ایم.

وی در پایان با اشاره به آزادسازی مناطقی چون کوی جهادگران ؛ شهرک پارسیلون ، بلوار فروردین و ... از برنامه ریزی برای کاشت 60 هکتار نهال درکوی جهادگران خبر داد.