دادستان خرم آباد: با مدیران سهل انگار برخورد می کنیم.

دادستان خرم آباد: هرگونه سهل انگاری مدیران دولتی در انجام وظیفه که به تضییع اموال عمومی محسوب میشود جرم محسوب شده و با آن برخورد می کنیم.

عصر چهارشنبه 23 تیرماه  جلسه شهردار و مدیران مناطق و سازمانهای شهرداری خرم آباد  با دادستان خرم آباد برای بررسی برخی مشکلات حوزه شهری خرم آباد برگزار شد.

دراین دیدار سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد ضمن تشکر از شهردار و مدیران شهرداری به خاطر برخی اقدامات اخیر در راستای ساماندهی شهر خرم آباد،گفت:  بنده مدعی العموم و شما مدیران اموال عمومی هستید.  وظیفه من این است که مطالبات و خواسته های مردم و مشکلات آنها را به شما منتقل کرده و بر انجام صحیح وظایف نظارت کنم.

وی افزود : قطعا مدیران در پیشبرد کارها با موانعی چون کمبود اعتبارات مواجه هستند ولی ما باید سعی کنیم با کمترین هزینه بیشترین  کار را انجام دهیم.

دادستان خرم آباد خاطرنشان کرد: هرگونه سد معبر، ساخت و ساز غیرمجاز، ریختن نخاله های ساختمانی در معابر عمومی و خیابانها، چاله های سطح شهر و.... برای مدیران مربوطه مسئولیت کیفری دارد و منجر به تشکیل پرونده های قضایی می شود.

وی ادامه داد: البته ما از مدیران وظیفه شناس و سختکوش به طور کامل حمایت می کنیم تا برنامه های خودرا سریعتر و قاطعانه تر پیش ببرند."سعید رازانی" با اشاره به نیاز خرم آباد به گسترش فضای سبز، اجرای طرح کمربند سبز شهرداری را اقدامی قابل توجه برشمرد و بر اجرای سریعتر آن تاکید کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد : با همت شهردار خرم آباد و برخی مدیران و حمایت کامل دادستانی ساخت و سازهای غیرمجاز تا حدود زیادی کنترل شده است .

دادستان خرم آباد در پایان ضمن ارائه پیشنهاداتی در حوزه توسعه و عمران شهری بار دیگر بر حمایت کامل خود از مدیریت شهری خرم آباد در راستای ساماندهی و توسعه مرکز استان تاکید کرد.

شهردار خرم آباد:

داستان رشوه ها و ساخت وساز های غیرمجاز شهری را تمام کرده ایم.

در ابتدای این دیدار شهردار خرم آباد ضمن خیر مقدم به دادستان مرکز استان و سرهنگ دوم ملکشاهی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان خرم آباد و تشکر و قدردانی از حمایتها و توجه آنان به مسائل شهری گفت:در بین تمام نهادها وادارات دولتی بیشترین بار و مسئولیت بر دوش شهرداری است. حتی اگر دیگر ادارات در انجام مسئولیتهای خود در سطح شهر کوتاهی کنند مردم از چشم شهرداری می بینند. بنابراین کار ما بسیار سخت است و قطعا" نیاز به حمایت نهادهای نظارتی و همکاری دیگر ارگان ها داریم.

مهندس یحیی عیدی بیرانوند افزود: با حمایتهای دادستانی و نظارت مستمر مدیران شهری در دو سال اخیر، داستان رشوه و ساخت وساز غیرمجاز در حوزه شهرداری و شهر خرم آباد تمام شده است.

وی با اشاره به برخی اقدامات اخیر  شهرداری مانند برخورد با زمین خواری جنوب شهر، دکه های غیر مجاز، ساماندهی اطراف مسجد آراسته، برخورد با زمین خواری درگورستان ، قطع ارائه خدمات به ساختمانهای غیرمجاز حاشیه شهر، تملک اراضی پارک کاسیت و بوستان شاپوری، جمع آوری مخروبه های سطح شهر،  انتقال ضایعات فروشی ها و برخی صنوف آلاینده به خارج از شهر، ساماندهی برخی مناطق مانند گل سفید و پشت بازار ، از حمایت بی دریغ و قاطعانه دادستان و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان خرم آباد تشکر کرد و افزود: اگر پشتیبانی این عزیزان نبود هیچ کدام از این اقدامات شهرداری به سرانجام نمی رسید.

شهردار خرم آباد در پایان خواستار مساعدت دادستانی خرم آباد در حل مسائلی چون وصول مطالبات شهرداری از دیگر ارگانها و اجرای کمربند سبز خرم آباد شد.

در پایان این نشست مدیران سازمانها و مناطق مختلف شهرداری خرم آباد ضمن ارائه گزارش فعالیتهای حوزه خود، هرکدام درخواستهای خود را از دادستان خرم آباد مطرح کردند.