دادستان خرم آباد: باید رعایت نظم عمومی و حقوق عمومی در شهر خرم آباد نهادینه شود

با کسانی که ساخت و ساز غیرمجاز انجام دهند به شدت برخورد و املاک انها قلع و قمع و تخریب می شود.

صبح یکشنبه 21 آذرماه دادستان و شهردار خرم آباد به اتفاق سيف الدين آشتیانی عضو شورای شهر و شهردار منطقه 2 از روند اجرای عملیات بازگشایی دره اسدآبادی بازدید کردند.

سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد در جریان این بازدید ضمن ابراز رضایت از روند انجام کارها و تقدیر از اقدامات شهرداری خرم آباد گفت: با همکاری شهرداری خرم آباد تصمیم گرفته ایم مناطق حاشیه نشین و محروم را که مشکلات عمرانی و ساختاری متعددی دارند ساماندهی کنیم.

وی افزود: طرح ساماندهی مناطق حاشیه ای و محروم تقریبا از دوسال پیش در منطقه اسد آبادی شروع شد و تاکنون در این راستا اقدامات بسیاری در مناطقی چون کرگانه ، اسدآبادی، گل سفید انجام شده است.

رازانی ادامه داد : انصافا شهرداری در این مدت در راستای ساماندهی اینگونه مناطق خصوصا اسدآبادی تلاش خوبی داشته است صحبتهایی هم با شرکت توزیع برق در بحث ساماندهی و تامین روشنایی این منطق داشته ایم و اقداماتی انجام شده است

وی با اشاره به مشکلات ساکنین دره اسد آبادی گفت:

ساکنین دره اسدآبادی مشکلات عدیده ای در زمینه هایی چون امنیت ، بهداشت، عبور و مرور و دفع آبهای سطحی داشتند که خوشبختانه با کمک و مساعدت استاندار لرستان اعتبار لازم برای خرید منازل آنها تامین و کار عملیاتی و عمرانی در جهت ساماندهی این منطقه آغاز شد.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب باید اقداماتی را در راستای دفع آب های سطحی و ساماندهی فاضلاب معبر دره اسد آبادی انجام دهد، نیروی انتظامی نیز می تواند پس از احداث معبر گشتهای خود را فعال نماید که این اقدام می تواند تاثیر زیادی در ارتقای امنیت منطقه داشته باشد.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته در برخی نقاط شهر خرم آباد اظهار کرد: ساخت و ساز غیرمجاز کلا ممنوع است و در این راستا دستوراتی را به دستگاههایی چون راه و شهرسازی ، امور آب استان و شهرستان و شهرداری خرم آباد ابلاغ خواهیم کرد.

رازانی خاطرنشان کرد : هیچکس حق ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی دولتی ، حریم و بستر رودخانه ها، مسیل ها، زمینهای کشاورزی را ندارد.

وی ادامه داد : کسانی که قصد ساخت و ساز در حوزه شهر را دارند حتما باید از شهرداری مجوز بگیرند تا بعد از ساخت مشکلی برای آنها پیش نیاید و متحمل خسارت نشوند.

دادستان خرم آباد با تقدیر از اقدامات شهردار خرم آباد در راستای توسعه شهر و ساماندهی منطق محروم و حاشیه ای گفت:

شهردار خرم آباد یکی از شهرداران فعال و "پای کار" ادوار گذشته تاکنون است. انصافا آقای عیدی بیرانوند خوب کار می کند، همیشه درصحنه حضور دارد وپیگیر معضلات و پروژه های شهری است.