حجت الاسلام میرعمادی: از شورای شهر و شهردارخرم آبادبه خاطر زیباسازی خرم آباد و افزایش مراکز دینی قدردانی می کنم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان : انتخاب خرم آباد به عنوان یکی از هفت شهر برتر گردشگری کشور نتیجه خدمات و فعالیت های مدیریت شهری بود.

حجت الاسلام میرعمادی که در آئین کلنگ زنی مسجد شهدای شهرداری واقع در ساحلی خرم کنار (نهالستان شهرداری) سخن می گفت ، افزود:

ساخت مسجد در مکانهای تفریحی امر بسیار پسندیده ای است . پارک ها و فضاهای تفریحی مصداق "اتنا فی الدنیا حسنه" و مساجد داخل آنها مصداق "اتنا فالاخره الحسنه" می باشد.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: دلیل موفقیت های اخیر شهرداری در تسریع روند توسعه شهری همدلی موجود میان شورای شهر و مدیریت شهری و مدیران ارشد استانی بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیتها و خدمات انجام شده به شهردار خرم آباد نمره بالایی می دهم.

شهردار خرم آباد: از استاندار لرستان به خاطر حمایت های بی دریغ تشکر می کنم.

یحیی عیدی بیرانوند: برای اولین بار مسجد سازی در سطح پارکها و ورودی های شهر شروع شده است.

شهردار خرم آباد نیز که در همایش کلنگ زنی مسجد شهدای شهرداری سخنرانی می کرد گفت: در دوره چهارم شورای شهر فعالیتهای عمرانی فرهنگی و مذهبی بسیاری انجام شد که در نوع خود بی نظیر بود.

وی با اشاره به ساخت مسجد آیت الله کمالوند در ورودی شهر افزود:
در ایام عاشورا و تاسوعا و اربعین نزدیک چهل هزار نفر ار میهمانان عتبات عالیات در این مسجد پذیرایی شدند و به زودی عملیات احداث دو مسجد دیگر به کمک بخش خصوصی در ورودی جنوبی شهر و محل سابق ترمینال بروجرد آغاز خواهد شد.

عیدی بیرانوند همچنین با اشاره به پروژه های عمرانی شهرداری خرم آباد در دوسال گذشته تصریح کرد: هرکدام از پروژه هایی که اجرا شده یا در مرحله اجراست معادل یک سال بودجه عمرانی شهرداری در سالهای گذشته بوده است. به طوری که امسال به اندازه شش سال گذشته در این بخش سرمایه گذاری شده است.

شهردار خرم آباد به شکل گیری دو نهضت ایجاد فضای سبز و پیاده روسازی در دوسال اخیر اشاره کرد و گفت:در دوسال گذشته سرانه فضای سبز خرم آباد دو برابرشده و معادل ده سال گذشته پیاده روی استاندارد ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث ساماندهی عبور و مرور و ترافیک هم میتوان به پروژه های پل جهادگران ، پل شهید صارمی ،زیرگذر بهارستان و بلوارسازی گسترده مانند ساخت چند کیلومتر بلوار شهید چاغروند اشاره کرد.

شهردار خرم اباد رضایت ایجاد شده در بین مردم و مدیران استان و نماینده ولی فقیه را نشان دهنده مسیر درست و روبه رشد فعالیت های مدیریت شهری دانست و گفت: اعتماد ایجاد شده بین مردم و شهرداری و همچنین روابط حسنه و صمیمی با تشکل های مردمی سرمایه بزرگ مدیریت شهری در این دوره محسوب می شود.

وی هچنین به بحث انتقال صنوف اشاره کرد و گفت: انتقال عمده فروشان به شهرک قاضی و همچنین منتقل کردن صنوف آلاینده مانند جوشکارها از اقداماتی است که نقش به سزایی در ساماندهی شهر و کاهش آلودگی و آسایش شهروندان داشته اند.

شهر دار خرم آباد در پایان از استاندار لرستان به خاطر حمایتهای بی دریغ و همه جانبه از پروژه های بزرگ عمرانی شهرداری خرم آباد تشکر کرد.

جافروفایی سخنگوی شورای اسلامی شهر خرم آباد نیز در این مراسم، شورای چهارم را یک شورای همه جانبه نامید و گفت: شورای شهر چهارم در ابعاد مختلف عمرانی فرهنگی و ورزشی دارای اشخاص متخصص بود که این امر باعث ایجاد تحولات و انجام فعالیتهای مفید و قابل توجه در همه این ابعاد بود.

وفایی با اشاره به مصوبات شورای شهر در حوزه های دینی و مذهبی افزود: تاکنون هیچگونه پیشنهاد یا طرح دینی و مذهبی در شورای شهر با کوچکترین مخالفتی مواجه نشده است که این از افتخارات این دوره شورای شهر است.

سخنگوی شورای شهر خاطرنشان کرد : از جمله فعالیتهای دینی و مذهبی شورای شهر می توان به برنامه هایی چون تجلیل از مداحان ، برگزاری جلسات قرآن در محلات در ماه رمضان و ساخت چند مسجد و زائرسرا اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به عزم شورای شهر و مدیریت شهری برای پاسداشت فرهنگ شهادت به برخی مصوبات شورا از جمله نامگذاری تقاطع شصت متری و مسکن مهر با نام شهید یپرحیاتی، نامگذاری تقاطع خیابان شریعتی و کوی فلسطین به نام شهید رستمی، زیرگذر بهارستان به نام شهید نعمت الله سعیدی و نامگذاری پل منتهی به خیابان مازیار به نام شهید صارمی اشاره کرد.

وفایی در پایان تصریح کرد:شهرداری مکلف شده است دیوارهای شهری را به تمثال شهدا مزین نماید و نام هر کوچه را به نام شهیدی که خانواده اش در داخل آن کوچه ساکن هستند تغییر دهد.

لازم به ذکر است که در آیین کلنگ زنی مسجدشهدای شهرداری، حسن آذری رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد، جافروفایی، علی جهان آرا، عبدالله عزیزپور و سیف الدین آشتیانی چهار عضوعضو شورای شهر حضور داشتند.