بازدید شهردار خرم آباد از پروژه های درحال اجرای شهرداری

صبح امروز شهردار خرم آباد به اتفاق جمعي از همكاران شهرداري از برخی پروژه های در حال اجرای شهرداری خرم آباد بازدید کرد.

یحیی عیدی بیرانوند در جریان بازدید از پروژه احداث دیوار حفاظتی و جاده ساحلی رودخانه دره گرم گفت: در اطراف رودخانه دره گرم جاده سلامت احداث می شود که پل جهادگران و زیبا کنار را به آبشار طلایی و بزرگراه ولایت وصل میکند.

وی افزود: قرار است تمام منازل و ساخت و سازهای غیرمجاز حریم رودخانه (به عرض 15 متری در هر سمت) تخریب شده و همچنین دیوار حفاظتی برای حفظ مسیر سیلاب و جلوگیری از مشکلات بهداشتی ایجاد شود.

همچنین شهردار خرم آباد در ادامه از پروژه پل جهادگران بازدید به عمل آورد. وی در این بازدید در جریان روند ساخت معابر زیرگذر شمالی و جنوبی پل جهادگران که در ادامه خرم کنار و زیباکنار ساخته میشوند، قرار گرفت.

مهندس عیدی بیرانوند درباره این معابر گفت: پل جهادگران حدود 50 درصد از بارترافیکی و مشکل دسترسی منطقه فلک الدین و میدان تیر را حل میکند و بقیه آن به معابر زیر گذر مربوط می شود.

وی افزود : در این راستا خیابان 27 متری پارا المپیک همراه با جاده سلامت به طول بیش از یک کیلومتر از پل جهاد گران به میدان ورزش در حال احداث است.

عیدی بیرانوند خاطرنشان کرد: پروژه توسعه ساحلی های رودخانه خرم رود تا ابتدای شهر در مسیر الشتر به خرم آباد ادامه خواهد داشت که این کار محاسن زیادی برای مردم خرم آباد دارد.

شهردار خرم آباد ادامه داد: این پروژه باعث کاهش بارترافیکی شهر و خیابان انقلاب شده و همچنین موجب دسترسی آسان شمال به جنوب شهر میشود.

شهردار خرم آباد در ادمه بازدید های امروز در جریان بازدید از پروژه خیابان پارالمپیک و میدان ورزش گفت: در مسیر بلوار زرینکوب به سمت میدان ورزش یک سری درختان قدیمی در دو طرف مسیر پیاده هستند که قریب به یک قرن قدمت دارند و باعث ایجاد یک سایه انداز دایمی در این مسیر شده اند.

وی افزود: با توجه به انبوه سازی صورت گرفته در این منطقه و تراکم جمعیتی بالا و عدم وجود یک پیاده رو در اطراف این خیابان عریض، تصمیم داریم از این پتانسیل بالا برای ساخت یک پیاده روی عریض و زیبا استفاده کنیم.

آخرین بازدید امروز شهردار خرم آباد از روند ساخت پهناورترین آبشار شهری کشور در نزدیکی کوی جهادگران بود.

با ساخت برکه و برش صخره دیواره آبشار بخش زیادی از این پروژه انجام شده است.

یحیی عیدی بیرانوند در این باره می گوید: پروژه پهناورترین آبشار شهری کشور می تواند در کنار دیگر پروژه های شهرداری خرم آباد نقش موثری در جذب گردشگران و به تبع آن رونق اقتصادی خرم آباد داشته باشد.