استاندار لرستان: عملکرد آتش نشانی به لطف خدا رضایت بخش بوده است.

پاساژ قائم خرم آباد اسیر شعله های آتش شد.این حادثه دیشب حوالی ساعت ده رخ داد و علت اصلی حادثه هنوز مشخص نیست ولی بر حسب احتمالات نزدیک حادثه دیشب را ناشی از اتصالات سیم کابل اصلی برق می دانند.

آتش نشانی خرم آباد با اقدام به موقع توسط پرنسل متعهد و مسئول در جریان اطفای حریق نهایت توان خود را به کار گرفت و خوشبختانه امکانات و تجهیزات هم تا حد زیادی جوابگو بود.

در جریان اطفای حریق شب گذشته حضور استاندار، معاونت خدمات شهری، مدیرکل ستاد بحران و سرهنگ نجفی و دیگر مسئولین موجب دلگرمی شهروندان و صنف کسبه شهر خرم آباد بود.

طبق دستور استاندار لرستان ستاد بحران در راستای کمک به خسارت دیدگان، مامور هماهنگی با سایر دستگاهای اجرایی مربوطه همانند شرکت آب، برق و گاز استان می باشد.و مدیر کل ستاد مدیریت بحران در خصوص بررسی علت اصلی این حادثه ملزم به تشکیل کمیته با سایر دستگاههای زیر ابط می باشد.

استاندار لرستان نظارت مدیر کل اتاق اصناف را ضروری عنوان کرد و تصریح کرد: چرا پاساژ تجاری به این عظمت نگهبان ندارد که روند اطلاع رسانی سریع رخ دهد.

مهندس بازوند خاطر نشان کرد:در حوزه بحران و اطفای حریق سرعت عمل حرف اول را می زند که عملکرد آتش نشانی به لطف خدا رضایت بخش بوده است.

وی تاکید کرد:استقرار کامل نیروی انتظامی در محل حادثه ضروری ست.

بازوند افزود: در وهله از تلاش های جانگداز پرسنل آتش نشانی سپاسگذاریم و آتش نشانی باید سهمی از ارزش افزوده را به تخصیص اعتبار در این حادثه اختصاص دهد.

بازوند تاکید کرد:خودنیا رئیس اداره برق استان در بررسی انشعابات غیر مجاز برق این پاساژ با مدیریت بحران همکاری کند.

شایان ذکر است که در خصوص علل این حادثه،نکته نظرات مختلفی از سوی دستگاههای ذيربط عنوان شد.

محمد خانی معاونت خدمات شهری خرم آباد تشریح کرد:درب پاساژ مجهز به سیستم ریموت بوده که همزمان با قطع جریان برق غیر فعال شده و نیروهای اطفای حریق در جهت مهار آتش ناگزیر به تخریب دیوار پاساژ شده اند.

وی تصریح کرد:اکثر اجناس اقلام پارچه، کفش و سایر مواد پلاستیکی بوده که به سرعت قابلیت اشتعال دارند.

محمد خانی خاطر نشان کرد: برخی مغازه های پاساژ مذکور به صورت غیر استاندارد توسط سیستم نوپان یا صفحات ام دی اف تفکیک شده اند که پیامدش مجاورت دو جنس اشتعالزا در آن نقطه آن از پاساژ می باشد.

وی خبر داد: بیش از ده بار آتش سوزی دیشب را مهار کرده اند.

محمد خانی تصریح کرد: عملکرد مسوولانه آتش نشانی بر کسی پوشیده نیست و قطعا عمل مامور آتش نشانی که جانانه با کسپول اطفای حریقش به دهان آتش می رود،خود گواه بر زحمت و حس مسئولیت خداپسندانه این گروه است.