اجرای عملیات رفع سد معبر و جمع آوری دستفروشان در خرم آباد

صبح امروز طرح ضربتی جمع آوری سد معبر و دست فروشان و برچیدن دکه های غیرمجاز در برخی مناطق مرکزی شهر خرم آباد اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد در این عملیات که با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد ، مامورین نیروی انتظامی و اکیپ اجراییات شهرداری در محدوده سبزه میدان و دوازده برجی و فضای روبروی حوزه علمیه کمالیه انجام شد ، کلیه دست‌فروشان و دکه های غیرمجاز جمع آوری شدند.همچنین با برخی مغازه‌داران که با پیشروی غیرقانونی خودباعث ایجاد سد معبر شده بودند، برخورد به عمل آمد.

این طرح پس از جلسات متعدد شهرداری و شورای اسلامی شهر با دادستانی خرم آباد و در راستای ساماندهی خیابانها و محلات شهر به اجرا درآمد و قرار است در روزهای آتی ادامه یابد.

سالهاست تجمع دستفروشان در برخی مناطق شهر خرم آباد مانند فضای روبروی حوزه علمیه کمالیه باعث ایجاد بازارچه های غیر مجاز شده که علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت برای شهروندان و اختلال در تردد آنها، به محلی برای عرضه قرص های روانگردان و انواع محصولات و کالاهای غیر مجاز تبدیل شده اند.

شهرداری خرم آباد با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی در دو سال اخیر اقدامات متعددی را برای حل اینگونه معضلات شهری انجام داده است. ازجمله میتوان به جمع آوری دکه های غیر مجاز و همچنین پاکسازی منطقه کرگانه اشاره کرد.

طبق تبصره یک بند دو ماده 55 قانون شهرداری‌ها سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز از آنها و میدان ها و پارک ها و باغ های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور به وسیله مأمورین خود رأساً اقدام کند.