آیین استقبال از فجر 37 برگزار شد/ پاكسازی عمومی شهر

عصر يك‌شنبه يازدهم بهمن‌ماه در آستانه فرا رسيدن سي و هفتمين بهار انقلاب اسلامي، مراسم نمادين پاك‌سازي معابر شهر خرم‌آباد با حضور شهردار، اعضاي شوراي شهر، انجمن‌هاي محيط زيست، نيروهاي تنظيف 3 منطقه شهرداري خرم‌آباد و اصحاب رسانه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خرم آباد، شهردار خرم‌آباد در اين مراسم كه در ميدان امام خميني(ره) برگزار شد، گفت:  هر چقدر هم نيروي تنظيف شهر زياد باشد، تا زماني كه مردم مشاركت در اين خصوص نداشته باشند، محال است بتوان بر مشكلات شهر فائق آمد و اين مهم تنها با اراده و مشلركت مردم ميسر است.

"يحيي عيدي‌بيرانوند" با بيان اين كه امسال 250 نيروي تنظيف جديد به مجموعه همكاران ما در حوزه خدمات شهري اضافه شده است، افزود: اگر اين تعداد به هزار نفر هم برسد همان طور كه گفتم تا مردم در اين خصوص مشاركت نكنند، نمي‌توان بر مشكلات سر راه اين كار غلبه كرد.

 وي با اشاره به استفاده از 18 دستگاه ماشين ويژه تنظيف جدید، بيان داشت: مردم بايد با پرداخت به موقع عوارض شهرداري را ياري دهند كه ياري كردن نيز فرهنگ خاص خود را مي‌طلبد و تا توسعه يافته نباشيم نمي‌توانيم مشاركت موثر داشته باشيم.

شهردار در بخش ديگري از سخنان خود به نيروهاي تنظيف شهرداري قول مساعد داد كه تا پايان سال نسبت به پرداخت 3 ماه حقوق معوقه آن‌ها اقدام لازم را صورت دهد.

عيدي وعده داد كه از سال آينده با اين نيروها قراردادهاي جديدي بسته مي‌شود تا حقوق آن‌ها به جاي اين كه از طريق پيمانكار در اختيارشان قرار گيرد، مستقيماً به حساب‌ آن‌ها واريز و سهم بيمه‌شان نيز منظور گردد.

عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد نيز همچون شهردار در اين مراسم بر لزوم مشارکت شهروندان براي پاک‌سازی معابر و خيابان‌هاي شهر تاکید کرد.

"رضا بیرانوند" با اشاره به شعار "شهر خوب را شهروندان خوب می‌سازند" اظهار داشت: مردم هم باید با پرداخت به موقع عوارض به شهرداري به شهرداری، کمک کنند تا از مشکلات شهر کاسته شود.

وي اقدام ناپسند دیوارنویسی را باعث مخدوش كردن چهره‌ي شهر ذكر كرد و گفت: شهرداری بايد كار متخلفان در اين زمينه را پي‌گيري كند تا با آنان برخورد شود.

در ادامه برنامه پاک‌سازی نمادين معابر شهر با حضور شهردار و چند نفر از اعضای شورای اسلامی شهر از جمله علي جهان‌آرا و رضا بيرانوند با پوشيدن لباس پاك‌باني از میدان امام تا ميدان 22 بهمن (كيو) آغاز شد.

نكته جالب توجه در اين مراسم حضور اعضاي سازمان‌هاي مردم‌نهاد و نيز نيروهاي برخي نهادهاي ديگر همچون محيط زيست بود كه در كنار نيروهاي شهرداري و برخي اصحاب رسانه در اين اقدام نمادين مشاركت نمودند.